Корекційно-розвиткове заняття з безпеки життєдіяльності.
Мета: Формування навички безпечної
поведінки на вулиці.
Сприяти розвитку мислення, мовлення, вчити будувати
складні речення. Збагачу
вати словниковий запас. Розвивати
вати словниковий запас. Розвивати
спостережливість та
увагу. Закріпити знання дітей про дорожні
знаки, пояснити їх зв'язок з безпекою
учасників дорожнього руху.
Обладнання: дидактична гра
«Дорожні знаки», геометричні
фігури (чорний прямокутник, червоне, жовте, зелене
коло),
прищіпки, гра «Дорога», розмальовки та різнокольорові олівці.
Хід заняття
І. Організаційний
момент
Логопед. Добрий день!
Сьогодні ми вирушимо у подорож.
-
Що
(які знаки) робить нашу подорож безпечною?
Діти. Дорожні знаки.
ІІ.
Основна частина
1.
Логопед. Зараз пограємо в дидактичну гру «Дорожні
знаки».
Мета
гри познайомити дітей з дорожніми знаками, як
засобами регулювання дорожнього руху та розпізнавальними знаками транспортних
засобів.
Познайомити
дітей з різними видами дорожніх знаків: попереджають, що забороняють, наказові,
інформаційно-вказівні, знаки пріоритету, сервісу, додаткової інформації.
Діти. Знаходять
загальні знаходять спільні зовнішні ознаки пазлів і з'єднують їх.
Логопед. Показує і
пояснює ситуацію, в якій застосовується даний знак.
Хвалить дітей за правильно виконану роботу.
2.
Логопед.
Пропаную розглянути малюнки та скласти речення про те що зображено на малюнку.
- - Не
можна гратися на проїжджій частині вулиці
- - Переходити
вулицю можна тільки по пішохідному переходу.
- - Дорожні
знаки використовують водії та пішоходи.
- - Водії
їдуть по дорозі, а пішоходи ходять по тротуару.
3.
Гра
«Дорожня абетка». Кожна дитина бере карточку з дорожнім знаком, називає його і
розповідає, що він означає.
4.
Логопед.
Діти зверніть увагу що на перехресті знаходяться різні світлофори.
Діти. Складають з
геометричних фігур (чорний прямокутник, червоне, жовте, зелене коло) Світлофор.
За допомогою різнокольорових прищіпки «вмикають» сигнали світлофора та
пояснюють дії пішоходів при кожному з них.
5.
Логопед.
Роздає розмальовки та різнокольорові олівці. Пропанує дітям розфарбувати
сигнали світлофора коли люди стоять і коли переходять дорогу.
ІІІ.
Заключна частина
Логопед.
Молодці діти, ви гарно попрацювали!
Давайте
пригадаємо головне правило: «На дорозі потрібно бути уважним. Дорожні знаки
наші помічники.»
Пропаную
кожному запам’ятати номера служб екстреної допомоги.
-
101
– коли потрібна допомога пожежників
-
103
– коли потрібна допомога медиків
-
104
– коли потрібна допомога служби газу.
Немає коментарів:
Дописати коментар