Відкритий урок в інклюзивному початковому класі ЗЗСО №6
План заняття
1. Організаційний момент. 2 хв.
2. Артикуляційна гімнастика 7хв.
3. Вправа на дихання «Здути сніжинку (вату) з
носа» 1 хв.
4. Викладання зимових місяців. Декламування
віршів. 8-10 хв.
5. Вправа на дихання «Сніжинка на рукавиці» 1 хв
6. Фізкультхвилинка Гра «Зимові вітерці» 2 хв.
6. Ознаки зими (обговорення і розглядання
картинок) 6-8 хв.
8. Гра «Так чи ні?» 3 хв.
9. Фізкультхвилинка «Лепим ком большой» 2 хв.
10. Виготовлення виробів 8-10 хв.
11. Підсумок і оцінка роботи дітей на занятті 1
хв.
Конспект фронтального
корекційно-розвиткового уроку
корекційно-розвиткового уроку
в інклюзивному початковому
класі НУШ
Інтегрований урок з Я досліджую
світ та розвитку мовлення
Тема: Природа взимку. Розвиток мовленнєвого дихання.
Корекційно-розвиткова мета:
-
вчити
учнів диференціювати звуки [с] та [ш];
-
збагачувати
словник учнів за лексичною темою «Зима»;
-
розвивати
артикуляційний апарат, мовленнєве дихання, дрібну моторику пальців рук;
-
розвивати
зв’язне мовлення, пам'ять, мислення, уяву, сприйняття;
-
виховувати
інтерес до заняття, увагу, наполегливість у виконанні завдань, повагу до
товаришів під час виконання завдання, правила безпеки на льоду.
Обладнання: підручник 2 класу «Я досліджую світ», картки з
артикуляційною гімнастикою, рукавиця з сніжинкою, сніжинки з літерами, штучний
сніг (вата), клей, фломастери, степлер, трубочки, блакитний папір, файли, кульки
з пенопласту
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Вчитель. Привітання учнів із гостями
- До нас сьогодні завітали педагоги з
Інклюзивно-ресурсного центру: директор Тетяна Владиславівна, вчитель-логопед
Оксана Валеріївна.
Повідомляє тему уроку.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
Логопед. –
Знаємо, що наш язик – дивовижний чарівник.
Все, що ми захочемо, зробить він охоче.
Всі виконують артикуляційну гімнастику:
«Посмішка - трубочка» - Посміхнутись,
старанно розтягуючи губи, а потім розслабити їх. Випнути трубочкою напружені й
зімкнені губи. Чергувати вправи чітко артикулюючи
губами звуки [і] – [у]. Рахунок: 1-2,
3-4.
«Лопатка» - Усміхнутися,
відкрити рот, широкий розслаблений язик злегка висунути із рота і покласти на
верхню губу. Утримувати: 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10.
«Гойдалка» - Відкрити рот і
широким кінчиком язика почергово
тягнутися то до підборіддя, то до носа. Рахунок: 1-2.
«Морозиво» - рот відкрити.
Язиком облизати верхню губу, виконувати рух зверху вниз, ховаючи язик вглибину
рота. Рахунок: 1-2.
«Кишеня» - Рот широко відкрити. Язик висунути уперед, почергово заховати його між
нижніми зубами і язиком та верхніми. Рахунок: 1-2, 3-4.
«Коник» - Відкрити рот,
присмоктати язик до піднебіння і різко
відірвати, клацнувши ним. Рахунок: 1-2.
«Грибочок» - Присмоктати
язик до піднебіння, широко відкрити рот. Спинка язика – це капелюшок гриба, а
підʼязикова зв’язка – ніжка.
«Чашечка» - відкрити широко
рот, висунути язик. Кінчик і бічні краї язика підняти до верхніх зубів, але не
торкатись їх. Утримувати 3-5 с.
Логопед. – Діти, яка зараз пора року? (Зима)
–
Які ознаки
зими ви знаєте? (Зниження температури, мороз, сніг, лід, ожеледь, ожеледиця…)
–
Уявіть,
що ми на дворі і випав сніг.
Вправа на мовленнєве дихання «Здути сніжинку (вату) з носа» - кожен
учень кладе собі на ніс сніжинку (вату), висовує язик «чашечкою» і повітряним
струмом здуває сніжинку (вату) з носа.
Логопед. – У вас на столах лежать сніжинки.
Відгадайте назви зимових місяців і викладіть їх із
сніжинок.
1. Розсипає з неба сніг
Білим килимом до ніг.
Миколайчики приносить,
Новий рік у гості просить. (Грудень)
- Який перший звук в слові? (Г – приголосний, твердий , дзвінкий)
Вчитель. – Діти пригадайте, ми вчили вірші про
зимові місяці.
Діти розповідають вірш пр. грудень.
2. Веселий Дід Мороз в руках Або
ще й носа обпече
Несе нам подарунки. До
холоду незвичним.
І на засніжених шибках Тому, що скрізь мороз січе –
Малює візерунки. Цей
місяць зветься… (Січнем)
- Який перший звук в слові? (С – приголосний, м’який, глухий)
Вчитель. – Діти пригадайте, ми вчили вірші про
зимові місяці.
Діти розповідають вірш про січень.
3. Аж тріщіть мороз, лютує,
Сніжна віхола танцює.
А ставок у лід закутий.
Це зимовий місяць… (Лютий)
- Який перший звук в слові? (Л – приголосний, м’який, сонорний)
Вчитель. – Діти пригадайте, ми вчили вірші про
зимові місяці.
Діти розповідають вірш про лютий.
Логопед. – Згадайте який сніг на дотик.
Зверніть увагу, на ваших партах лежать рукавиці з
сніжинками.
Вправа на мовленнєве дихання: «рукавиця з сніжинкою»
Фізкультхвилинка
Гра «Зимові вітерці». Вироблення цілеспрямованого струменя видихуваного
повітря:
[с] – струмінь повітря
холодний та тонкий;
[ш] – струмінь повітря теплий та широкий.
Логопед. –
Діти, давайте пригадаємо як і чому утворюється лід на водоймах.
Вчитель. Пригадайте
властивості льоду (безбарвний, прозорий; у великому скупчені набуває синього
відтінку; твердий, крихкий; легкимй)
– У нашому місті де ми можемо побачити льод у
великому скупчені? (на морі)
– Чи безпечно гуляти по льоду? (Ні!)
Логопед. – Відгадайте загадку:
На будинках під дахами.
Ростуть вони додолу головами. (Бурульки)
– Чому виникають бурульки? Чим вони небезпечні?
Вчитель. – Давайте з вами визначмо різницю між
двома словами ожеледиця та ожеледь. На перший погляд дуже схожі назви.
Ожеледиця – це прозорий шар льоду, що утворюється внаслідок замерзання
крапель дощу на поверхні землі.
Ожеледь – це нашарування льоду на землі, деревах тощо внаслідок намерзання
вологи.
Логопед. – Гра «Так чи ні?»
-
Зима
наступає після літа?
-
Лід
це вода?
-
Кататися
на ковзанах безпечно на замерзлому водоймі?
-
Коли
грудень скінчиться настане місяць лютий?
-
Літера
Ж схожа на сніжинку?
-
Якщо
взимку багато снігу - весною буде багато води?
Фізкультхвилинка
Гра «Лепим ком большой» (перегляд
відео з YouTube).
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
Підсумок уроку
-
Чим
сподобався вам сьогоднішній урок?
-
Що
найбільше сподобалось?
-
Хто
чогось не зумів виконати або мав у чомусь труднощі?
Немає коментарів:
Дописати коментар